Chór Nauczycielski

Chór Nauczycielski pod dyrekcją Rafała Wiechy

Próby we wtorki o godz. 16.30 i piątki o 18.30

O Chórze Nauczycielskim


“Mina Mana czyli Teatrzyk u Kindermanna”

Amatorska grupa teatralna złożona z czynnych zawodowo nauczycieli  powstała w Klubie Nauczyciela w październiku 2010 r. i przygotowała spektakle w reżyserii Mariana Glinkowskiego: “Chorzy z urojenia, czyli krwawy Alondzo” (premiera 18 marca 2011 r.), “Complex forte, czyli transfer mądrości wszelakich” (premiera 20 czerwca 2012 r.) oraz “Lekcja” E. Ionesco (premiera 1 III 2014 r.)

W marcu 2016 r. odbyła się premiera spektaklu pt. “Obnażenie” według scenariusza i w reżyserii Antoniego Bańkowskiego.

24 listopada 2018 r. kolejna premiera – “Mość Nieruchomość” w reż. Antoniego Bańkowskiego.

W nowym roku szkolnym Nauczycielski teatr MINA MANA powraca w nowej odsłonie! Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia teatralne, które odbywają się w Klubie Nauczyciela w czwartki o godz. 17.

Warsztaty teatralne to rozwój uczestnika poprzez działania teatralne i parateatralne. Praca podczas warsztatów będzie pracą wielowarstwową i nie ograniczy się do przygotowania przedstawienia. W pierwszym rzędzie będzie to praca nad koncentracją i uwagą. Nauka podwyższania kreatywnej aktywności już w momencie przekroczenia progu sali prób. Uruchamianie wyobraźni m.in. poprzez szereg ćwiczeń z nadawaniem przedmiotom i sytuacjom nowych znaczeń, ćwiczenia wyobraźni zmysłowej, ćwiczenia w orientacji przestrzennej, improwizacje. W czasie warsztatów wiele uwagi poświęcimy ruchowi: świadomości ciała, koordynacji ruchu, prawidłowemu wykorzystaniu energii. W pracy nad głosem zajmiemy się przede wszystkim technikami emisji. Spróbujemy odnaleźć naturalną siłę głosu. Wszystko w atmosferze przyjaznej uczestnikowi, w zgodzie z jego możliwościami i chęciami.

Zajęcia poprowadzi aktorka, reżyser oraz pedagog Karolina Lutczyn – Friedek, wieloletnia aktorka Teatru Nowego pod dyrekcją Adama Hanuszkiewicza, animatorka wielu programów społecznych w tym międzypokoleniowych przedstawień teatralnych.


Grupa plastyczna “Bez sztalugi”

Dla nauczycieli i wszystkich, którzy chcą rozwinąć lub odnaleźć swój talent, poznać różnorodne techniki, odświeżyć swój warsztat plastyczny, rozwinąć wyobraźnię twórczą.

Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 15.00

Koło prowadzi Agnieszka Bińczyk


Taniec z elementami terapii tańcem

“Taniec z elementami…” to ruchowe zajęcia przy muzyce pozwalające poczuć się swobodnie, z przyjemnością, bez żmudnych ćwiczeń popracować nad ciałem, uwolnić się od napięć, stresu, zrelaksować się, a także lepiej poznać i wyrażać siebie oraz realizować swój twórczy potencjał. Nie zabraknie również kroków popularnych tańców.

Szczegółowe informacje – tel. 42 636 25 98 lub klub@klubnauczyciela.com.pl

Zapraszamy w czwartki i piątki o godz. 11.00

 


SPOTKANIA GRUP LITERACKICH QLITERACI i KLiN

Zajęcia odbywają się w poniedziałki godz. 17.00

 

 


ODDZIAŁ NAUCZYCIELSKI PTTK

Spotkania odbywają się w środy godz. 15.00

 

 


Język angielski

Zajęcia dla nauczycieli czynnych zawodowo i emerytów. Kameralne grupy, swobodne konwersacje, utrwalenie gramatyki i słownictwa.

Grupa średnio zaawansowana – środy godz. 16.00

Grupa początkująca – środy godz. 17.45

Grupa zaawansowana – środy godz. 18.45